Güncel Haberler
İhracat Şampiyonu Poyraz Poyraz Fındık Ent. A.Ş. plaketle onurlandırıldı...

 Fındıkta istikrarlı büyümesini sürdüren Poyraz Poyraz Fındık Ent. A.Ş. 2009  ve 2008 yılında en fazla  ihracat yapan kurumlar arasında birinci sırada ve yine  Türkiye’de ilk 500 büyük sanayi kuruluşları sıralamasına giren firmalar arasında Ordu’da birinci sırada yer alarak plaketle onurlandırıldı.

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu Ordu Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen vergi, ihracat rekortmenleri ödül törenine katıldı.


Hisarcıklıoğlu Türk özel sektörü olarak Türkiye’yi son olarak 8.9 büyüttüklerini ve 30 yıl içinde ülkemizin gelişmiş ülkeler arasında ilk 16 içine girdiğini belirterek işadamlarına övgüler yağdırdı.

Ordu Valisi Orhan Düzgün ise yaptığı konuşmasında Ordu’da son dönemlerde yapılan yatırımlarla ilgili bilgiler verdi. Vali Düzgün özellikle turizm alanında Ordu’nun atağa kalktığını, birçok bölgede turizm amaçlı yatırımların yavaş yavaş hayata geçirildiğini kaydetti.


Konuşmaların ardından Hisarcıklıoğlu tarafından Ordu’da 2008-2009 mali yıllarına ait vergi ve ihracat bazında plaket almaya hak kazanan iş adamlarına plaketlerini takdim etti.


< Geri